Wnętrza bliskie sercu bez nadmiaru przedmiotów

zdjęcie blog
Minimalizm we wnętrzach – dużo się o niej mówi, a ze względu na ogromne zainteresowanie takimi aranżacjami, można sięgnąć po inspiracje do już zrealizowanych projektów. Stylistyka ta w ostatnim czasie bardzo zyskała na popularności i stała się szalenie modna. Tak naprawdę, nie powinno nas to zaskakiwać, gdyż w myśl tej stylistyki mieszkanie jest urządzone w prosty sposób, ale jest też bardzo przytulne. Bez wątpienia są to więc wnętrza ciepłe, w których można odpocząć po ciężkim dniu w pracy, gdzie można otulić się miękkim kocem, położyć na puszystej poduszce i wypić kubek z gorącą kawą. Dla kogo taki styl z pewnością się sprawdzi?
Wnętrza bliskie sercu bez nadmiaru przedmiotów 

Właśnie to wyróżnia filozofię minimalizmu – w takim mieszkaniu znajdziemy wszystko do tego, aby żyć komfortowo, ale nie jest ono nadmiernie wypełnione rzeczami. Ten minimalizm stwarza miejsce do życia, ale też nie jest zbytnio męczący. To wprost idealne dla singielki, która większą część dnia spędza poza domem, ale wracając do mieszkania chciałaby mieć możliwość odpoczynku w nowoczesnym, prostym wnętrzu, ale i takim, które ma wyjątkowy styl i w którym można poczuć się miło i przytulnie. Ogromną zaletą minimalistycznych wnętrz jest także to, że łatwo jest je utrzymać w czystości. Jeśli tylko zrezygnujemy z dużej ilości bibelotów na rzecz prostej formy- nagle okaże się, że zaoszczędzony na sprzątanie czas możemy spożytkować na coś innego. Do takiego mieszkania można zaprosić znajomych i nawet, jeśli kuchnia nie jest zbyt pokaźnych rozmiarów, gdyż codziennie się w niej nie gotuje- na pewno będzie w stanie spełnić swoje zadanie dzięki swojej funkcjonalności. W końcu, skandynawski styl to także dużo miejsca do przechowywania i dobra organizacja w szafach. Specjalne systemy wyposażenia wnętrza szaf pozwalają zawsze wszystko mieć w odpowiednim miejscu i ułatwiają utrzymanie porządku na co dzień. 

Światło i przestrzeń 

To chyba takie dwa pojęcia, które najlepiej pasują do stylu skandynawskiego, a jednocześnie sprawiają też, że mogą to być wnętrza minimalistyczne. Jasna kolorystyka ścian, duże okna z prostymi osłonami w formie rolet czy żaluzji, wszystko to skomponowane z naturalną, drewnianą podłogą w jasnym, ale też ciepłym wybarwieniu drewna. Przestrzeń, którą możemy zapewnić sobie wystarczającą, ale i niezbyt dużą ilością mebli. Wygodne, tapicerowane kanapy i fotele, które dodają przytulnego charakteru, ale też mają prostą formę, mogą być utrzymane w klasycznym kolorze szarym. To wnętrze pełne radości i optymizmu, dobrze doświetlone, gdzie dodatkowo warto zainstalować oświetlenie punktowe, które sprawi, że wieczorami będzie można poczuć niesamowity klimat takiego wnętrza.

Zobacz nasze mieszkania

Zobacz