Światło kreuje Twoje pozytywne samopoczucie

zdjęcie blog
Naszym zdaniem istnieje zależność między światłem dziennym, a samopoczuciem i zachowaniem ludzi. Można wysunąć stwierdzenie, że światło dzienne pośrednio wpływa na poprawę zdrowia. Naukowcy dostrzegają coraz więcej pozytywnych aspektów światła dziennego.

Stąd na nowo zainteresowaliśmy się tym tematem. Światło normuje ciśnienie, wpływa na przemianę materii, dodaje energii, wpływa na pozytywne myślenie i samopoczucie człowieka. Niedobory światła, wynikające w naszej szerokości geograficznej, z przebywania w źle oświetlonych pomieszczeniach, wywołują senność, apatię, spadek nastroju, a nawet depresję. Próba zastąpienia światła naturalnego światłem sztucznym, który może zaburzyć wiele procesów zachodzących w organizmie, może przynieść zgubny skutek w postaci otyłości. Na przeciw tym problemom wychodzimy z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Architekci uwzględniając nowoczesną technologię potrafią zaprojektować pomieszczenia mieszkalne w taki sposób, aby w pełni wykorzystać promienie słoneczne. Poprzez zastosowanie wystarczająco dużych przeszkleń i balustrad balkonowych można dostosować ilość wpadającego światła w zależności od potrzeb związanych z funkcjonalnością pomieszczeń.

W salonie, który jest pokojem, gdzie koncentruje się całe życie rodzinne, zastosowaliśmy znacznie większe okna niż zazwyczaj. Drzwi na taras czy na balkon sięgają od sufitu do podłogi. Dzięki technologii i użytym materiałom mogą mieć nawet kilka metrów kwadratowych. W salonach z aneksem kuchennym wymagających dużego naświetlenia w kilku przypadkach zastosowaliśmy okna narożne. Dzięki nim, światło dochodzi do wnętrza nawet o kilka godzin dłużej. Dla zdobycia cennych informacji, ile światła wpada do wnętrza w zależności od pory roku i usytuowania względem stron świata wykonaliśmy symulację komputerową. Daje nam to obraz, jakie rozwiązania należy zastosować przy doborze odpowiednich okien do pomieszczenia. Odpowiednio zaprojektowane i zastosowane mogą sprawić, że zoptymalizują nie tylko samopoczucie, ale również potrafią obniżyć znacząco koszty ogrzewania

Zobacz nasze mieszkania

Zobacz