Nowoczesne platformy w halach garażowych

zdjęcie blog
Nowe inwestycje w centrach miast i dzielnic muszą radzić sobie z coraz szczuplejszymi działkami budowlanymi. Sposoby pozwalające dobrze zaplanować i oszczędzić miejsce są na wagę złota. Dzięki nim nowe budynki zyskują więcej przestrzeni na pomieszczenia użytkowe i przestronniejsze ciągi komunikacyjne. Co więcej, zazwyczaj okazuje się, że wcale nie muszą one być jedynie czymś koniecznym – po jakimś czasie już nikt nie wyobraża sobie bez nich życia, a one same są traktowane jako duże udogodnienie. Taką drogę przeszły platformy parkingowe, niezawodny sposób na rozwiązanie problemu z metrażem w nowoczesnych budynkach mieszkalnych i miejscach publicznych.

Wygodny i bezpieczny sposób na parkowanie w Przystanku Morena

Zastanawialiśmy się, jak w prosty sposób powiększyć halę garażową o kolejne miejsca parkingowe oraz w jaki sposób dwukrotnie zmniejszyć zajmowaną przez nią powierzchnię, w celu wykorzystania jej jako lobby bądź powiększenia komórek gospodarczych. Zaprojektowaliśmy w Przystanku Morena dwupoziomowe platformy parkingowe. To rozwiązanie okazało się genialne w swojej prostocie. Działa na zasadzie windy dla samochodów, jednak z dużo płytszym szybem – cała wnęka dla samochodu, licząc przestrzeń potrzebną do przesuwu, liczy sobie nie więcej niż 3 metry. Wjazd na platformę odbywa się dokładnie tak samo, jak podczas tradycyjnego parkowania. Jedyna różnica polega na tym, że kierowca przy pomocy niewielkiego kluczyka unosi lub opuszcza podest.

Jak działa platforma parkingowa?

Kiedy nasze miejsce zostaje zajęte przez sąsiada, to na nasze życzenie przesuwamy platformę do góry lub na dół. Następuje wolny ruch niezawodnego siłownika z pompą hydrauliczną, który przesunie ją łagodnie i bezpiecznie w takie miejsce, by można było zostawić nasze auto lub wyjechać nim jak z klasycznego parkingu. Udźwig platformy wynosi około 2,5 ton, więc samochody bez problemu wielokrotnie wędrują w górę i w dół, a każdy właściciel miejsca może za każdym razem przesunąć ją w takie położenie, które będzie mu akurat potrzebne.

Czy to jest bezpieczne?

Czy ktoś z nas jeszcze kwestionuje kursowanie wind w wysokich budynkach? Z platformą parkingową jest podobnie: nad niezawodnością i bezpieczeństwem całego układu czuwają niezależne systemy, dozorując równomierne rozłożenie ciężaru, blokady w razie awarii, zabezpieczenie auta na platformie. Pomysł przekonał do siebie już wielu użytkowników w nowoczesnych lokalizacjach. Oszczędność miejsca, komfort parkowania i wygoda obsługi – wszystko to przy użyciu jednego niewielkiego kluczyka.

Zobacz nasze mieszkania

Zobacz