Home office – kącik do pracy

zdjęcie blog
Żyjemy w czasach, w których praca coraz częściej przenosi się do domu. Zdalnie pracują nie tylko freelancerzy, ale także osoby na etacie, które coraz częściej wybierają tryb home office. Żeby praca była skuteczna i efektywna ważne jest zadbanie o odpowiednie miejsce do wykonywania zadań. Nie zawsze potrzebny nam jest oddzielny gabinet, czasami wystarczy kącik, w którym będziemy czuli inspirującą atmosferę i w którym będzie nam łatwo się skupić. Podpowiadamy, jak urządzić tego typu wnętrze w nowoczesnym mieszkaniu „Przystanek Morena”.
Twórcza atmosfera to efektywna praca

W zależności od tego, jaką przestrzenią dysponujemy, warto, aby nasz kącik w pokoju lub gabinet do pracy były oddzielone od głównych pomieszczeń w domu – takich jak salon, kuchnia czy hol. Łatwiej wówczas o skupienie i odseparowanie się od rozpraszających czynników. Wybierzmy do pracy miejsce, do którego przez cały dzień dociera światło słoneczne. Jeżeli chodzi o kolorystykę, powinniśmy kierować się przede wszystkim własnym gustem, jednak dobrze jest unikać ciężkich i ciemnych barw, w tym przede wszystkim czerni. Dobrze jest otoczyć nasze miejsce pracy zdjęciami lub obrazkami, które nas inspirują. Można także zaopatrzyć się w tablicę, na której w wygodny i szybki sposób możemy umieścić ważne informacje i motywujące ozdoby. 

Minimalizm czy artystyczny nieład?

Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od tego, w jakim otoczeniu pracuje nam się najlepiej. Dla osób, które cenią sobie organizację i unikają bałaganu, najlepszą opcją będą segregatory i organizery, które można umieścić na biurku. Na rynku znajduje się mnóstwo designerskich gadżetów w tym stylu, których różnorodność sprawi, że z pewnością trafimy w naszą estetykę. Ulubiony kubek, świeczki i ramki na zdjęcia także doskonały sposób na spersonalizowanie przestrzeni i sprawienie, że będziemy czuli się w niej dobrze.

Zobacz nasze mieszkania

Zobacz