Auta elektryczne to już codzienność

zdjęcie blog
Dwudziesty pierwszy wiek, a w zasadzie jego druga dekada, przyniósł nam znaczące zmiany w motoryzacji. Powszechne stały się samochody hybrydowe częściowo zasilane silnikami elektrycznymi, a odkąd Tesla wypuściła w pełni automatyczny i elektryczny samochód, świat zrozumiał, iż jest to nieunikniona konsekwencja rozwoju i postępu technologicznego!

Samochody elektryczne to przyszłość?

W zasadzie można by rzec, że w niektórych europejskich krajach (np. Szwecja) samochody elektryczne stanowią większość pojazdów. Dochodzi nawet do sytuacji, kiedy stacje benzynowe wycofują się ze sprzedaży paliw kopalnych oferując w zamian liczne stacje ładowania! Zakup samochodów elektrycznych jest tam mocno wspierany przez różnego rodzaju ulgi podatkowe i dofinansowania.

Polska na razie zachwyca się jedynie nowościami w dziedzinie aut elektrycznych, czekając jakby na zwiększenie realnych zasięgów, jakie tego rodzaju pojazdy są w stanie wygenerować. Z drugiej strony pomimo ciągle jeszcze wysokich cen baterii, która stanowi ok 70% ceny pojazdu, „elektryki” cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem.

Niestety w większości Polskich miast nie ma jeszcze zbyt wielu stacji ładowania samochodów elektrycznych. Istniejące ładowarki można policzyć na palcach, zatem każdy, kto chce zakupić auto elektryczne musi liczyć się również ze zorganizowaniem sobie miejsca i zaplanowaniem czasu na ładowanie swojego pojazdu. W dobrym położeniu są posiadacze domów lub miejsc w halach garażowych. Można na swoim stanowisku zainstalować stację ładowania. To często wiąże się z dodatkowymi kosztami, chociaż są to wydatki zwykle jednorazowe.

W naszej inwestycji Przystanek Morena, zaplanowaliśmy odpowiednie okablowanie umożliwiające łatwą instalację stacji wolnego ładowania. Ogólnodostępna ładowarka ma powstać także przed budynkiem. Będzie ogólnodostępna. Producenci samochodów pracują bardzo intensywnie nad rozwojem technologii pozwalającej na zwiększenie dystansu, jaki mogą pokonać ich pojazdy, a developerzy zaczynają uwzględniać konieczność instalacji ładowarek na swoich posesjach! Dla potencjalnych nabywców nieruchomości w Przystanku Morena jest to świetny atut, a ze strony firm developerskich świetny ruch w stronę przyszłości! 

Zobacz nasze mieszkania

Zobacz